Looking for more resources for supporting parents during COVID-19? Visit the Start Talking Now Facebook page.

COVID-19 завдає шкоди психічному здоров’ю підлітків. Батьки можуть допомогти

You are here

Home » COVID-19 завдає шкоди психічному здоров’ю підлітків. Батьки можуть допомогти

Read this page in English.

Пандемія COVID-19 має великий вплив на наше психічне здоров'я, і підлітки особливо вразливі. Оскільки їх мозок усе ще розвивається, і у них ще не має великого життєвого досвіду, всі емоції, які вони відчувають — печаль, гнів, стрес і відчуття ізоляції, — більш інтенсивні. Дослідження показують, що під час пандемії COVID-19 у підлітків найчастіше проявляються помірні чи тяжкі симптоми депресії або тривоги (Mental Health America). У вересні 2020 року більше половини підлітків повідомили, що мали думки про самогубство або завдання собі шкоди (Mental Health America).

На щастя, батьки й інші дорослі люди, яким підлітки довіряють, можуть допомогти.

Знати ознаки

Перший крок — розпізнати ознаки. Усі підлітки різні, і реакція на травмувальні події у всіх різна. Вона може варіюватися від «відреагування назовні» до «відреагування всередину». «Відреагування назовні» може включати в себе такі ризики, як вживання наркотиків, бійки або ігнорування правил безпеки щодо COVID-19. «Відреагування всередину» може призвести до того, що ваш підліток замкнеться, і буде здаватися, що йому до всього байдуже, або буде частіше залишатися на самоті (Washington State Department of Health). До інших розповсюджених реакцій підлітків під час лиха відносяться:

  • Стурбованість
  • Смуток
  • Почуття провини, гніву, страху, почуття пригнічення
  • Страх, що у них немає майбутнього
  • Зміни в соціальній поведінці, наприклад, відмова від зустрічей з друзями або зміна друзів
  • Постійна зайнятість, щоб уникнути почуттів
  • Зловживання алкоголем або наркотиками

Як допомогти

Як один з батьків, ви — найвпливовіша людина в житті підлітка. Визнає він це чи ні!

В цей важкий час підлітки можуть відчувати себе більш ізольованими. Не відвідуючи школу, не зустрічаючись із друзями і не займаючись спортом, вони не мають тієї підтримки, яку вони могли мати раніше. Ось чому так важливо спілкуватися зі своїм підлітком. Нижче наведені способи, якими ви можете допомогти (Washington State Department of Health).

  • Покажіть на особистому прикладі, що слід турбуватися про себе, і розкажіть про свої почуття в розпал цього лиха.
  • Заохочуйте підлітків висловлювати свої думки і почуття. Допоможіть їм визначити ці емоції і керувати ними.
  • Нагадайте їм, що вони не самотні в своїх почуттях, і що це нормально, якщо вони не відчувають себе нормально зараз.
  • Заохочуйте їх дбати про себе і практикувати здорові способи приборкання стресу, такі як вправи, медитація, прогулянки на свіжому повітрі або будь-який інший вид діяльності, який приносить їм почуття щастя або спокою. Підлітки можуть знайти ідеї в You Can.
  • Обговоріть (без читання лекцій) небезпеку нездорових способів подолання труднощів, таких як:
    • Вживання алкоголю або наркотиків
    • Участь в насильницьких або незаконних діях
    • Перебування в нездорових відносинах
  • Обговоріть важливість вибору друзів, які допомагають приймати правильні рішення. Заохочуйте будувати відносини з сім’єю і друзями.
  • Дозволяйте їм і спонукаєте їх допомагати іншим у цей важкий час. Наприклад, вони можуть допомогти розбити сад, прибрати сміття, організувати ігри для дітей молодшого віку або допомогти сусідам купити продукти.
  • Поговоріть із підлітками про їхнє майбутнє. Наприклад, запитайте: «Чим ти хочеш займатися в наступному році або через 5 років?» «Що ти можеш зробити зараз, щоб допомогти в досягненні цієї мети?» «Чи можу я допомогти тобі у чомусь, що просуває тебе до цієї мети?»
  • Почніть розмову зі своїм підлітком весело і захоплююче за допомогою гри Правда чи виклик.

Отримати підтримку

Teen Link. Іноді підлітку може бути комфортніше спілкуватися з однолітками. Це нормально! Існує конфіденційна і безкоштовна гаряча лінія, на якій працюють підлітки з 18:00 до 22:00 (північноамериканський тихоокеанський час). Ваша дитина може говорити з ними про все, що має на думці. Заохочуйте дитину телефонувати, надсилати текстові повідомлення або спілкуватися в чаті 1-866-TEENLINK (833-6546). Якщо хочете, ви можете поговорити з волонтером перед тим, як це зробить ваша дитина. Ви також можете звернутися за допомогою до служби підтримки, щоб обговорити занепокоєння щодо того, чи вживає ваша дитина наркотики або алкоголь.

Washington Listens. Допомога доступна і вам. Зателефонуйте за номером 1-833-681-0211 або відвідайте веб-сайт WAlistens.org, щоб отримати безкоштовну й анонімну допомогу. Сервіс Washington Listens надає підтримку тим, хто відчуває смуток, тривогу чи стрес, спричинений COVID-19. Він доступний з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 21:00, (північноамериканський тихоокеанський час), та у вихідні дні з 9:00 до 18:00 (північноамериканський тихоокеанський час). Послуги TSR 711 і усного перекладу надаються.

Пам’ятайте, що звертатися за допомогою — це нормально. Ваш підліток дивиться на те, як ви справляєтесь зі стресом. Пошук здорових способів впоратися з ситуацією і звертання за допомогою, коли вам потрібна підтримка, — це позитивні дії для вас і хороший приклад для вашого підлітка.

Ви найкраще знаєте свого підлітка і можете допомогти йому пережити цей складний час. Разом ви обидва можете стати сильнішими. І якщо вам потрібна підтримка, звертайтеся!